خبر سوئد – تاریخ و شرایط شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا در سال جاری از سوی دولت آمریکا اعلام شد.

به اعلام مقامات دولتی آمریکا پذیرش ثبت نام در قرعه کشی گرین کارت (اقامت دائم آمریکا) در سال جاری از روزسه شنبه ۵ اکتبر ۲۰۱۰ آغاز و در تاریخ چهارشنبه ۳ نوامبر ۲۰۱۰ پایان خواهد یافت. در این قرعه کشی ۵۰ هزار گرین کارت (اقامت دائم آمریکا) به قید قرعه به متقاضیان متولد کشورهایی مشخص اعطا خواهد گردید. هدف از این قرعه کشی بالا بردن تنوع فرهنگی جامعه آمریکاست. امسال نیز از جمله متولدینایران, افغانستان, تاجیکستان و سوئد بدون توجه به تابعیتی که  دارند حق شرکت در این قرعه کشی را دارا خواهند بود.

ترجمه سایت به فارسی:

قرعه کشی ویزای تنوع الکترونیک

خوش آمدید

ما تارنمای وزارت امور خارجه برای ۲۰۱۲ برنامه ویزای تنوع فرهنگی (دی وی ۲۰۱۲) در حال حاضر باز است. ورود ثبت نام برای دوره دی وی – ۲۰۱۲ از ۱۲:۰۰ به وقت شرق آمریکا (ساعت -۴) در ۵ اکتبر ، ۲۰۱۰ ۱۲:۰۰ وقت شرق آمریکا (ساعت -۵) در تاریخ ۳ نوامبر ، ۲۰۱۰ فرم فقط در دسترس خواهد بود برای ارائه در این دوره و این دوره تنها. درخواست ها از سرویس پستی ایالات متحده پذیرفته نمی شود از طریق.

راهنمای ورود

لطفا این دی وی – ۲۰۱۲ ورود دستورالعمل را با دقت. کسانی ممکن است رد صلاحیت نمی ورود ورود برای تکمیل فرم به درستی یا با ارسال بیش از یک.استفاده از پیوند زیر برای مشاهده دستورالعمل.

دی وی – ۲۰۱۲ راهنمای

عکس شرکت کنندگان :

پیش از شروع فرایند ورود ، شما می توانید کنترل کنید که عکس شما (ها) از همه الزامات با کلیک روی لینک زیر منطبق هستند.

عکس شرکت کنندگان :

فرم ورودی

فرم ورود است) آماده شده در دو بخش ، یکی برای اولیه شرکت کننده و یکی برای مشتقات (در صورت وجود. هر بخش باید بخشی کامل به درستی و به طور کامل قبل از رفتن به آینده. پس از تمام قطعات تکمیل شده ، ورود خواهد بود دست زدن به دی وی ۲۰۱۲ – مرکز پردازش ارسال شده به. روی پیوند زیر کلیک ورود به روند آغاز خواهد شد.

استاندارد ورودی شروع

اگر می خواهید وب اتصال به استفاده از اس اس ال رمزگذاری – ، شما ممکن است هنوز روی پیوند زیر کلیک به. لطفا توجه داشته باشید که با استفاده از رمزنگاری اس اس ال ، ارتباط شما ممکن است به طرز محسوسی کندتر است.

اس اس ال ورودی شروع

این وب سایت تنها پشتیبانی از مرورگر اینترنت اکسپلورر ۶٫۰ و اینترنت اکسپلورر ۷٫۰٫

دی وی بررسی وضعیت شرکت کننده

بررسی وضعیت ۲۰۱۲ شرکت کننده

لطفا باز هم در این لینک http://www.dvlottery.state.gov/ESC/ در یا بعد از ۲۰۱۱ مه ۱ برای واردها که اعمال شده برای دی وی – ۲۰۱۲٫

بررسی وضعیت ۲۰۱۱ شرکت کننده

لطفا این لینک کلیک کنید http://www.dvlottery.state.gov/ESC/ برای دی وی – ۲۰۱۱ شرکت کننده وضعیت چک.

دولت آمریکا راسا هزینه ای بابت ثبت نام  جهت شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا مطالبه نمی کند, اما از آنجائیکه هر ساله بیش از ۴ میلیون از تقاضاهای شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا  بدلیل اینکه بصورتی غلط تنظیم شده اند از دور قرعه کشی خارج شده اند (از جمله در رابطه با ارسال عکس تقاضا که میبایست تحت شرایط ویژه ای و بصورت دیجیتال و الکترونیک ارسال گردد),  در نتیجه بسیاری از متقاضیان جهت حصول اطمینان از ارسال یک تقاضا بصورت صحیح (و از بین بردن خطر خارج شدن از دور قرعه کشی) از خدمات موسسات مختلف حقوقی  در این زمیه استفاده کرده و هزینه ای جهت آن پرداخت می کنند.

اخاذی در رابطه با این قرعه کشی خصوصا در ایران بسیار زیاد است. در ایران هر ساله با شروع این قرعه کشی آگهیهای متعدد در جراید و سایتهای اینترنتی درج می گردد که از طریق ارئه حسابهای بانکی به اخاذی از مردم پرداخته و هرگز نیز تقاضای صحیحی جهت شرکت در این قرعه کشی به مقامات آمریکایی تسلیم نمیکنند. برخی از مراکزی که جهت تنظیم تقاضای شرکت در قرعه کشی گرین کارت ثبت نام بعمل می آورند حتی قبل از اعلام شرایط و مقررات شرکت در قرعه کشی توسط دولت آمریکا, از متقاضیان ثبت نام بعمل آورده  و هرگز نیز تقاضایی صحیح در این مورد تنظیم و به مقامات آمریکایی تسلیم نمیکنند. برخی دیگر از این مراکز نیز حتی پس از پایان مهلت شرکت در قرعه کشی, و در طی ۳۶۵ روز سال از متقاضیان درخواست و تقاضا قبول میکنند که نوع دیگری از کلاهبرداری در این زمینه بشمار میرود.

توصیه شده است که چنانچه افراد خود راسا امکان تسلیم یک تقاضا بصورت صحیح را نداشته و مایلند از خدمات موسسات جهت تنظیم تقاضانامه شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا استفاده کنند به مراکز معتبری که شناخته شده  بوده و نسبت به حرفه ای بودن خدمات آنان اطمینان دارند مراجعه نمایند.

قرعه کشی امسال “دی وی ۲۰۱۲″ نام دارد و معنی آن اینست که ثبت نام در قرعه کشی در سال ۲۰۱۰ (مابین ۵ اکتبر الی ۳ نوامبر ۲۰۱۰) صورت می گردد, برندگان آن در سال ۲۰۱۱ مشخص می شوند و در سال ۲۰۱۲ نیز قادر به مهاجرت به آمریکا خواهند بود. برندگان بصورت اتفاقی (قرعه کشی) و توسط کامپیوتر انتخاب می شوند و بتدریج از روز اول ماه مه الی آخر ژوئیه ۲۰۱۱ به آدرسی که در تقاضانامه خود درج کرده اند توسط نامه مطلع خواهند گردید تا با نزدیکترین کنسولگری آمریکا جهت انجام مراحل قانونی مهاجرت به آمریکا اقدام کنند.

قرعه کشی سال گذشته “دی وی ۲۰۱۱″ نام داشت و منظور این است که ثبت نام در قرعه کشی در سال ۲۰۰۹ انجام شده, برندگان قرعه کشی در سال ۲۰۱۰ مشخص شده و نهایتا در سال اداری ۲۰۱۱ قادر به مهاجرت به آمریکا خواهند بود.

۲۷۷۳ متولد ایران برنده قرعه کشی سال گذشته
بنا به آمار منتشر شده توسط دولت آمریکا در قرعه کشی سال پیش (دی وی ۲۰۱۱) تعداد ۲۸۱۹  نفر متولد ایران, ۱۸۷ نفر متولد سوئد, ۹۷ نفر متولد افغانستان و ۲۵۷ نفر متولد تاجیکستان برنده شده اند که در طی سال اداری ۲۰۱۱ (سال آینده)  قادر به مهاجرت به آمریکا خواهند بود.

در قرعه کشی دوره های قبل, بطور متوسط حدود ۴٫۴ میلیون از تقاضاها به دلیل عدم رعایت نکات ضروری در  تنظیم صحیح تقاضا از دور قرعه کشی خارج شده اند (از جمله در رابطه با ارسال عکس تقاضا که میبایست تحت شرایط ویژه ای و بصورت دیجیتال و الکترونیک ارسال گردد).

در قرعه کشی سال گذشته (دی وی ۲۰۱۱) تعداد ۱۶,۵ میلیون تقاضا (که بصورت صحیح تنظیم گردیده بود) در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت داده شدند که رکوردی بشمار می رود.

دریافت اقامت آمریکا از طریق شرکت در قرعه کشی گرین کارت (در صورت یاری شانس) یکی از آسان ترین, سریع ترین و در عین حال کم خرج ترین راه های دریافت اقامت در ایالات متحده بشمار می رود.

لینک اصلی و ثبت نام رایگان: www.dvlottery.state.gov