خبر سوئد – تاریخ و شرایط شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا در سال جاری از سوی دولت آمریکا اعلام شد.

به اعلام مقامات دولتی آمریکا پذیرش ثبت نام در قرعه کشی گرین کارت (اقامت دائم آمریکا) در سال جاری از روزسه شنبه 5 اکتبر 2010 آغاز و در تاریخ چهارشنبه 3 نوامبر 2010 پایان خواهد یافت. در این قرعه کشی 50 هزار گرین کارت (اقامت دائم آمریکا) به قید قرعه به متقاضیان متولد کشورهایی مشخص اعطا خواهد گردید. هدف از این قرعه کشی بالا بردن تنوع فرهنگی جامعه آمریکاست. امسال نیز از جمله متولدینایران, افغانستان, تاجیکستان و سوئد بدون توجه به تابعیتی که  دارند حق شرکت در این قرعه کشی را دارا خواهند بود.

ترجمه سایت به فارسی:

قرعه کشی ویزای تنوع الکترونیک

خوش آمدید

ما تارنمای وزارت امور خارجه برای 2012 برنامه ویزای تنوع فرهنگی (دی وی 2012) در حال حاضر باز است. ورود ثبت نام برای دوره دی وی – 2012 از 12:00 به وقت شرق آمریکا (ساعت -4) در 5 اکتبر ، 2010 12:00 وقت شرق آمریکا (ساعت -5) در تاریخ 3 نوامبر ، 2010 فرم فقط در دسترس خواهد بود برای ارائه در این دوره و این دوره تنها. درخواست ها از سرویس پستی ایالات متحده پذیرفته نمی شود از طریق.

راهنمای ورود

لطفا این دی وی – 2012 ورود دستورالعمل را با دقت. کسانی ممکن است رد صلاحیت نمی ورود ورود برای تکمیل فرم به درستی یا با ارسال بیش از یک.استفاده از پیوند زیر برای مشاهده دستورالعمل.

دی وی – 2012 راهنمای

عکس شرکت کنندگان :

پیش از شروع فرایند ورود ، شما می توانید کنترل کنید که عکس شما (ها) از همه الزامات با کلیک روی لینک زیر منطبق هستند.

عکس شرکت کنندگان :

فرم ورودی

فرم ورود است) آماده شده در دو بخش ، یکی برای اولیه شرکت کننده و یکی برای مشتقات (در صورت وجود. هر بخش باید بخشی کامل به درستی و به طور کامل قبل از رفتن به آینده. پس از تمام قطعات تکمیل شده ، ورود خواهد بود دست زدن به دی وی 2012 – مرکز پردازش ارسال شده به. روی پیوند زیر کلیک ورود به روند آغاز خواهد شد.

استاندارد ورودی شروع

اگر می خواهید وب اتصال به استفاده از اس اس ال رمزگذاری – ، شما ممکن است هنوز روی پیوند زیر کلیک به. لطفا توجه داشته باشید که با استفاده از رمزنگاری اس اس ال ، ارتباط شما ممکن است به طرز محسوسی کندتر است.

اس اس ال ورودی شروع

این وب سایت تنها پشتیبانی از مرورگر اینترنت اکسپلورر 6.0 و اینترنت اکسپلورر 7.0.

دی وی بررسی وضعیت شرکت کننده

بررسی وضعیت 2012 شرکت کننده

لطفا باز هم در این لینک http://www.dvlottery.state.gov/ESC/ در یا بعد از 2011 مه 1 برای واردها که اعمال شده برای دی وی – 2012.

بررسی وضعیت 2011 شرکت کننده

لطفا این لینک کلیک کنید http://www.dvlottery.state.gov/ESC/ برای دی وی – 2011 شرکت کننده وضعیت چک.

دولت آمریکا راسا هزینه ای بابت ثبت نام  جهت شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا مطالبه نمی کند, اما از آنجائیکه هر ساله بیش از 4 میلیون از تقاضاهای شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا  بدلیل اینکه بصورتی غلط تنظیم شده اند از دور قرعه کشی خارج شده اند (از جمله در رابطه با ارسال عکس تقاضا که میبایست تحت شرایط ویژه ای و بصورت دیجیتال و الکترونیک ارسال گردد),  در نتیجه بسیاری از متقاضیان جهت حصول اطمینان از ارسال یک تقاضا بصورت صحیح (و از بین بردن خطر خارج شدن از دور قرعه کشی) از خدمات موسسات مختلف حقوقی  در این زمیه استفاده کرده و هزینه ای جهت آن پرداخت می کنند.

اخاذی در رابطه با این قرعه کشی خصوصا در ایران بسیار زیاد است. در ایران هر ساله با شروع این قرعه کشی آگهیهای متعدد در جراید و سایتهای اینترنتی درج می گردد که از طریق ارئه حسابهای بانکی به اخاذی از مردم پرداخته و هرگز نیز تقاضای صحیحی جهت شرکت در این قرعه کشی به مقامات آمریکایی تسلیم نمیکنند. برخی از مراکزی که جهت تنظیم تقاضای شرکت در قرعه کشی گرین کارت ثبت نام بعمل می آورند حتی قبل از اعلام شرایط و مقررات شرکت در قرعه کشی توسط دولت آمریکا, از متقاضیان ثبت نام بعمل آورده  و هرگز نیز تقاضایی صحیح در این مورد تنظیم و به مقامات آمریکایی تسلیم نمیکنند. برخی دیگر از این مراکز نیز حتی پس از پایان مهلت شرکت در قرعه کشی, و در طی 365 روز سال از متقاضیان درخواست و تقاضا قبول میکنند که نوع دیگری از کلاهبرداری در این زمینه بشمار میرود.

توصیه شده است که چنانچه افراد خود راسا امکان تسلیم یک تقاضا بصورت صحیح را نداشته و مایلند از خدمات موسسات جهت تنظیم تقاضانامه شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا استفاده کنند به مراکز معتبری که شناخته شده  بوده و نسبت به حرفه ای بودن خدمات آنان اطمینان دارند مراجعه نمایند.

قرعه کشی امسال “دی وی 2012” نام دارد و معنی آن اینست که ثبت نام در قرعه کشی در سال 2010 (مابین 5 اکتبر الی 3 نوامبر 2010) صورت می گردد, برندگان آن در سال 2011 مشخص می شوند و در سال 2012 نیز قادر به مهاجرت به آمریکا خواهند بود. برندگان بصورت اتفاقی (قرعه کشی) و توسط کامپیوتر انتخاب می شوند و بتدریج از روز اول ماه مه الی آخر ژوئیه 2011 به آدرسی که در تقاضانامه خود درج کرده اند توسط نامه مطلع خواهند گردید تا با نزدیکترین کنسولگری آمریکا جهت انجام مراحل قانونی مهاجرت به آمریکا اقدام کنند.

قرعه کشی سال گذشته “دی وی 2011” نام داشت و منظور این است که ثبت نام در قرعه کشی در سال 2009 انجام شده, برندگان قرعه کشی در سال 2010 مشخص شده و نهایتا در سال اداری 2011 قادر به مهاجرت به آمریکا خواهند بود.

2773 متولد ایران برنده قرعه کشی سال گذشته
بنا به آمار منتشر شده توسط دولت آمریکا در قرعه کشی سال پیش (دی وی 2011) تعداد 2819  نفر متولد ایران, 187 نفر متولد سوئد, 97 نفر متولد افغانستان و 257 نفر متولد تاجیکستان برنده شده اند که در طی سال اداری 2011 (سال آینده)  قادر به مهاجرت به آمریکا خواهند بود.

در قرعه کشی دوره های قبل, بطور متوسط حدود 4.4 میلیون از تقاضاها به دلیل عدم رعایت نکات ضروری در  تنظیم صحیح تقاضا از دور قرعه کشی خارج شده اند (از جمله در رابطه با ارسال عکس تقاضا که میبایست تحت شرایط ویژه ای و بصورت دیجیتال و الکترونیک ارسال گردد).

در قرعه کشی سال گذشته (دی وی 2011) تعداد 16,5 میلیون تقاضا (که بصورت صحیح تنظیم گردیده بود) در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت داده شدند که رکوردی بشمار می رود.

دریافت اقامت آمریکا از طریق شرکت در قرعه کشی گرین کارت (در صورت یاری شانس) یکی از آسان ترین, سریع ترین و در عین حال کم خرج ترین راه های دریافت اقامت در ایالات متحده بشمار می رود.

لینک اصلی و ثبت نام رایگان: www.dvlottery.state.gov